Film Fest Gent On Tour: High and Low

High and Low is een aangrijpende Japanse misdaadthriller gebaseerd op Ed McBains roman King’s Ransom. De film verweeft op meesterlijke wijze elementen van het sociaal drama en de politiefilm, en onderzoekt thema's als moraliteit, hebzucht en rechtvaardigheid.


Het verhaal draait om Kingo Gondo (Toshiro Mifune), een rijke manager in de schoenenindustrie, die een financiële stap met hoge inzet voorbereidt om de controle over zijn bedrijf over te nemen. Zijn plannen worden echter verstoord wanneer zijn zoon schijnbaar wordt ontvoerd, maar de situatie neemt al snel een schokkende wending.


High and Low is zowel een spannend misdaaddrama als een diepgaand onderzoek naar menselijke waarden. Het complexe verhaal, de scherpe sociale kritiek en het meesterlijke vakmanschap hebben het tot een tijdloze klassieker gemaakt, gevierd als een van Kurosawa’s beste werken en een mijlpaal in de wereldcinema.


Elke maand laat Film Fest Gent je genieten van een avant-première in verschillende bioscopen over Vlaanderen en Brussel. Voor wie zich wil verdiepen is er steeds een Wide Angle die inzoomt op de film, zijn maker en thema's.


Onder de noemer Film Fest Gent On Tour programmeren we de nieuwste films van markante filmmakers. De films worden steeds voorzien van een inleiding. Je kan de voorstellingen bijwonen in verschillende bioscopen en culturele centra in Vlaanderen en Brussel. In Klein-Brabant kan je afwisselend terecht in cc Binder in Puurs-Sint-Amands en CC Ter Dilft in Bornem.


Kijkwijzer: 12

Wanneer

di 17 juni 2025 van 20:00 tot 22:23

Waar

cc Binder

Forum 9
2870 Puurs (Puurs-Sint-Amands)

Prijs

Basistarief €6,00
Vrijetijdspas €5,00

Meer info

Organisatie en contact

cc Binder

Forum 9
2870 Puurs-Sint-Amands