Dossier 137

Tegen de achtergrond van de 'gele hesjes'-protesten in 2018 zet een toegewijde onderzoeker van de IGPN (het Franse Comité P) haar tanden in politiegeweld. Voor haar ijzersterke vertolking werd Léa Drucker geprezen in Cannes, waar Dossier 137 meedong naar de Gouden Palm. La nuit du 12-duo Dominik Moll en Gilles Marchand bijten zich opnieuw vast in het betere speurwerk.
Tijdens de 'gele hesjes'-protestbeweging in Frankrijk in 2018 maakten de ordediensten hardhandig gebruik van oorverdovende rubberen kogels in LBD-wapens (lanceur de balles de défense). Verschillende betogers raakten bijna dodelijk gewond. In de nasleep daarvan opende het Franse parket meer dan 200 onderzoeken naar politiegeweld. Het fictieve Dossier 137 is gebaseerd op één zo’n zaak. Voor Stéphanie Bertrand van de Algemene Inspectie van de Nationale Politie lijkt dat eerst een gewone zaak, tot het een onverwachte wending neemt. De onbevreesde topactrice Léa Drucker draagt dit gefocust en franjeloos onderzoeksdrama van regisseur Dominik Moll en zijn ondertussen vaste schrijfpartner Gilles Marchand. Even gedreven en vindingrijk als hun hoofdpersonage, gooiden zij samen al hoge ogen met het César-prijsbeest La nuit du 12 (2022). In cc Binder maakt Drucker ook indruk in L'intérêt d'Adam, die evenzeer in wereldpremière ging in Cannes.
Frustratie is de drijvende kracht van deze puike politiethriller.
― De Standaard
Dossier 137 is een treffende aanklacht tegen een mank systeem, een verhaal zonder helden, enkel slachtoffers.
― De Tijd
Genrecinema met veel vakmanschap gemaakt. Met een bonzend hart en een diep gekrenkt rechtvaardigheidsgevoel, zaten we op het puntje van onze stoel.
― Humo
Kijkwijzer: 12
Wanneer
di 10 februari 2026 van 20:00 tot 21:55
Waar
cc BinderForum 9
2870 Puurs (Puurs-Sint-Amands)
Prijs
| Basistarief | €7,00 |
|---|---|
| Vrijetijdspas | €6,00 |
Meer info
- tel: 03 203 27 05
- e-mail: vrijetijdsloket@puursam.be
Organisatie en contact
cc BinderForum 9
2870 Puurs-Sint-Amands
- tel: 03 203 27 05
- e-mail: vrijetijdsloket@puursam.be

